Reszel - Wydarzenia_szkolne
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu
W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, w naszej szkole podjęto szereg działań mających na celu przybliżenie wartości patriotycznych.
10 listopada dzieci z klas I – III uroczyście przeniosły flagę Polski ulicami naszego miasta do budynku szkoły przy ulicy Bolesława Chrobrego. Społeczność szkolna brała udział w uroczystym zawieszeniu flagi na budynku szkoły, uczniowie odśpiewali hymn państwowy.
Uczniowie klas IV-VIII brali udział w apelu szkolnym - montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy VIa.
Uczniowie mogli obejrzeć okolicznościową prezentację „Odzyskanie Niepodległości” umieszczoną na telebimie. Została również wykonana tradycyjna wystawka dotycząca aktualnego święta. W dniach poprzedzających święto, na lekcjach wychowawczych wychowawcy przeprowadzili pogadanki i wyświetlili filmy przedstawiające walkę Polaków o niepodległą Polskę.
Na lekcjach historii klasy VIII realizowały projekt „BohaterON”.
10 listopada opiekunowie szkolnego radiowęzła przygotowali zestaw pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym.
Zostały przygotowane ikonografiki „Co oznacza bycie patriotą?”, „Czym jest patriotyzm?”. Prace można obejrzeć na gazetkach i korytarzach szkoły.
11 listopada poczet sztandarowy reprezentował Zespół Szkolno–Przedszkolny podczas mszy świętej w kościele parafialnym, która odbyła się w intencji Ojczyzny.
REKLAMA
opublikowano: 2022-11-14, © Organizatorzy,
836
ostatnie artykuły z tego działu:
- Pamiętając o Babciach i Dziadkach
- ZABAWA KARNAWAŁOWA PRZEDSZKOLAKÓW
- Pasowanie na czytelnika
- Bal karnawałowy w klasach I-III z animatorami "Taka impreza"
- Spotkanie uczniów klasy Ic z leśnikiem
- Zbieramy metalowe puszki i wpieramy Ukrainę
- Wyjazd klas trzecich na lodowisko
- Laboratoria przyszłości – Sprawozdanie 5
- NA MARIACKIEJ WIEŻY
- Roboty Lego w akcji
- dalej...